Základné informácie

Orientálne tance, známe tiež ako brušné tance, sú umením plným grácie a pôvabu, ktoré kladú dôraz na izolované pohyby rôznych častí tela. Tieto tance sú výborné pre zlepšenie flexibility, sily a koordinácie, pričom aktivujú svaly, ktoré sú často zanedbávané v každodennom živote.

Tance sú vhodné pre:

  • ♥ dievčatá a ženy všetkých vekových kategórií a typov postáv 
  • ♥ začiatočníčky aj pokročilé tanečníčky 
  • ♥ každú ženu, ktorá hľadá zábavný spôsob, ako zlepšiť svoju fyzickú kondíciu a zdravie

Orientálne tance:

  • ♥ zvyšujú celkovú fyzickú kondíciu a sú skvelé pre srdce a obehový systém 
  • ♥ posilňujú a tónujú brušné svaly, boky a chrbát 
  • ♥ zlepšujú postoj a redukujú stres

Nezmeškajte príležitosť objaviť krásu orientálnych tancov pod vedením skúsenej lektorky Nikoliny a príďte si užiť zábavu, zdravie a pohyb v priateľskej atmosfére.

Kedy?

Každú stredu od 17:30 do 19:00. Začíname 15. mája 2024.

Príspevok:

Skupinová lekcia: 10 € / 90 minút

Prihlásiť sa môžete na emailovej adrese mcpastierik@gmail.com.

Tešíme sa na vás!

 

O lektorke Nikoline Urbančíkovej

Nikolina Urbančíková, magistra filozofie v odbore nemecký a ruský jazyk a literatúra, objavila vášeň pre orientálne a etnické tance až v dospelosti. 

Cenné skúsenosti, ktoré teraz využíva pri výuke tancov, získala popri profesionálnej kariére ako redaktorka a prekladateľka. 

Jej pohľad na výuku je jedinečný, pretože kombinuje hlboké teoretické vedomosti s praktickými zručnosťami zo štúdií a workshopov v zahraničí - od Česka až po Egypt.

Jej pedagogický prístup je založený na jasných a stručných inštrukciách, ktoré umožňujú študentom rýchlo sa učiť a rozvíjať.

Nikolina sa zameriava na to, aby jej hodiny boli nielen poučné, ale aj pohodové a motivujúce, pričom každý účastník by mal odísť posilnený nielen fyzicky, ale aj duševne.

Nikolina je nielen skúsená tanečnica, ale aj talentovaná choreografka. Vytvorila vlastné choreografie pre rôzne etnické tance vrátane tahitských, perzských a bulharských tancov, ako aj rôznych štýlov rómskych tancov.

Taktiež je zručná v šití a dizajnovaní kostýmov, ktoré sama navrhuje a vyrába pre svoje vystúpenia a kurzy. Jej kostýmy nie len odrážajú kultúrnu autenticitu tancov, ale sú tiež prispôsobené na zvýraznenie tanečných pohybov a zvýšenie vizuálneho zážitku pre divákov.

Nikolina verí, že tanec je mocným nástrojom pre osobný rozvoj a radostné vyjadrenie seba samého. Príďte vyrásť spolu s ňou!

Viac informácií nájdete aj na www.nefrit.sk.